Jyske mestre – Ungdom

De individuelle Jyske Mesterskaber i bordtennis er afviklet lige siden JBTUs stiftelse i 1941.
Ungdomsrækkerne kom med fra 1966, der var rækker for hr. junior, dame junior, drenge og piger.
Yngre drenge og yngre piger kom med fra 1972.
Puslinge drenge og piger kom med fra 1976.
Nedenfor kan ses opgørelser for alle ungdoms-singlerækkerne i hele perioden.
Se f.eks., hvem der vandt JM i drenge C i 1987.

Hr. U21 Elite/A

Årstal

Navn

Klub

1997

Crhistian Engell

Hørning BTK

1998

Thomas Petersen

Esbjerg BTK

1999

Mads Skovsen

Hørning BTK

2000

Mads Skovsen

Hørning BTK

2001

Mads Skovsen

Hørning BTK

2002

Stephan Jensen

Esbjerg BTK

2003

Stephan Jensen

Esbjerg BTK

2004

Dennis Nielsen

Nørråa

2006

Christopher Bukh

VRI

2008

Nicklas Middelhede

Team Nørreå

2009

Alexander Schou-Jørgensen

Århus BTK

2010

Christopher Grymer

Søhøjlandets BTK

2011

Marc Kynde

Århus BTK

2012

Jonas Ring Agerholm

SISU/MBK

2013

Emil Madsen

Søhøjlandets BTK

2014

Daniel Christensen

B75

2015

Benjamin Sørensen

Silkeborg BTK

2016

Ivik Nielsen

B75

2017

Mahmoud Helmy

B75

2018

Ivik Nielsen

B75

2019

Ivik Nielsen

B75

2020

Viktor Oksfeldt

BTK Viby

Hr. U21 B

1997

Kim Andersen

IF Midtdjurs

1998

Kim Andersen

IF Midtdjurs

1999

Carsten Clausen

Åbenrå BTK

2000

Peter Grønlund

Odder IGF

2001

Jørn Fisker

Brønderslev IF

2002

Thomas Olesen

Esbjerg BTK

2003

Lars Winther

Ølsted BTK

2004

Jonas Herlev

Silkeborg BTK

2005

Jonas Agerholm

Rønde BTK

2006

Christopher Bunk

VRI

2008

Aqqalu Nielsen

Team Nørreå

2009

Mathias Christensen

Søhøjlandets BTK

2010

Jonathan Bendtsen

Søhøjlandets BTK

2011

Thomas Andersen

Ribe BTK

2012

Martin Lund Nielsen

BTK Tateni

2013

Jonas Sørensen

B75

2014

Jakob B. Søndergaard

Ribe BTK

2015

Jonas Overgaard

Silkeborg BTK

2016

Poul Petersen

B75

2017

Poul Petersen

B75

2018

Rasmus H. Ebbesen

Esbjerg BTK

2019

Rasmus H. Ebbesen

Esbjerg BTK

2020

Victor F. Lajer

Silkeborg BTK


Hr. U 21 C

2014

Mathias Kyhn

Ribe BTK

2015

Henrik Lunddorf å

Nørreå

2016

Christian Rindom

Hjallerup BTK

2017

Christian Lindegaard

B75

2018

Kristian Riis

Viby

2019

Kristian Riis

Viby

2020

Sander Junge Madsen

Tateni


Hr. U21 D

2014

Nicolaj S. Walther

Rønde BTK

2015

Peter Jakobsen

Nørreå

2016

Christian Olsen

Hjallerup  BTK

2017

Daniel Birn

Herning BTK

2020

Lasse Sejrkilde

Esbjerg BTK

Dame U21 Elite/A

Årstal

Navn

Klub

1997

Trine Grauholm

Hørning BRK

1998

Christina Jessen

Hørning BTK

1999

Christian Jessen

Hørning BTK

2000

Christian Jessen

Hørning BTK

2001

Karina Hansen

Hjallerup BTK

2002

Bianca Jørgensen

Team Hørning

2003

Maria Røjkjær

Team Hørning

2004

Pernille Søndergaard

Team Hørning

2005

Pernille Søndergaard

Team Hørning

2006

Pernille Søndergaard

Team Hørning

2007

Pernille Søndergaard

Team Hørning

2008

Anne A. Lauridsen

Silkeborg BTK

2009

Stefanie H, Christensen

Rønde BTK

2011

Li Yi Zhen

B75

2012

Li Qiu Xia

Sjørring BTK

2015

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2016

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2020

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK


Dame U21 B

2016

Laura Lilholt

Viborg BTK

2017

Inngili Petersen

B75

2020

Laura Eide Arvesen

HBTK 74

Hr. junior Elite/A

Årstal

Navn

Klub

1966

Claus Pedersen

MBK

1967

Claus Pedersen

MBK

1968

Palle Jensen

RBC

1969

Ole Rytter Nielsen

Rughaven

1970

Ole Kent Jensen

Viby BTK

1971

Erling Larsen

Haderslev BTK

1972

Steen Bendixen

RBC

1973

Steen Bendixen

RBC

1974

Ole Lykke

BTK Tateni

1975

Lars Falck

VRI

1976

Palle Rud

Viby BTK

1977

Palle Rud

Viby BTK

1978

Palle Rud

Viby BTK

1979

Allan Årslev

VRI

1980

Knud Brunbjerg

Vejle BTK

1981

Claes Knudsen

VRI

1982

Kim Jensen

Esbjerg BTK

1983

Claes Knudsen

VRI

1984

Mogens Sonnichsen

Esbjerg BTK

1985

Claus Junge

Viby BTK

1986

Brian Nielsen

Esbjerg BTK

1987

Torben Rasmussen

Hørnign BTK

1988

Flemming Sunn

VRI

1989

Rhod Jepsen

Esbjerg BTK

1990

Jesper Mortensen

Brønderslev IF

1991

Rhod Jepsen

Esbjerg BTK

1992

Finn Peter Tugwell

Hørning BTK

1993

Finn Peter Tugwell

Hørning BTK

1994

Ulrik Marcussen

Stautrup/Viby

1995

Christian Andersen

Hørning BTK

1996

Ulrik Marcussen

Hørning BTK

1997

Thomas Petersen

Hørning BTK

1998

Daniekl Fynsk

Åbenrå BTK

1999

Mads Skovsen

Hørning BTK

2000

Mads Skovsen

Hørning BTK

2001

Mads Skovsen

Hørning BTK

2002

Jacob Asmussen

VRI

2003

Nick Sommer

Nørreå

2004

Dennis Nielsen

Nørreå

2005

Henrik Laxby

VRI

2006

Søren Nielsen

Ribe BTK

2007

Rasmus Klein-Døssing

Esbjerg BTK

2008

Christopher Grymer

SISU/MBK

2009

Alexander Schou- Jørgensen

Århus BTK

2010

Patrick Stobberup

Århus BTK

2011

Michael H. Knudsen

Søhøjlandets BTK

2012

Emil Madsen

SISU/MBK

2013

Michael H. Knudsen

Søhøjlandets BTK

2014

Jonathan A. Hansen

Silkeborg BTK

2015

Rasmus K. Mikkelsen

SISU/MBK

2016

Ivik Nielsen

B75

2017

Bjarke Krogh

Brønderslev IF

2018

Marius Dam

Viby BTK

2019

Bjarke Krogh

B75

2020

Victor Oksfeldt

BTK Viby


Hr. junior B

1966

Jeppe Kleine

Horsens KFUM

1967

Ole Andersen

Rughaven

1968

Lars Christensen

Horsens KFUM

1969

Jesper Laursen

Horsens KFUM

1970

Ole Hansen

Haderslev BTK

1971

Allan Andersen

Statsbo

1972

Palle Rud

Viby BTK

1973

Finn Larsen

Fredericia

1974

Torben Lund

VRI

1975

Jørgen Lorentzen

Viby BTK

1976

Erik Vorre

VRI

1977

Jan Jensen

Brønderslev IF

1978

John Danielsen

Silkeborg BTK

1979

Kim Standly

Nykøbing Mors

1980

Klemen Damgård

Stautrup IF

1981

Mogens Olesen

Holsted BTK

1982

Carsten Nielsen

HBTK 75

1983

Martin Møller

Viby BTK

1984

Rene Jørgensen

B75

1985

Allan Lynggård

BTK 73

1986

Jan Møller Poulsen

Kjellerup BTK

1987

Uffe Thorup

Hørning BTK

1988

Christian Ravn

Åbenrå BTK

1989

Jesper Nielsen

Thisted

1990

Michael Pedersen

Randers Freja

1991

Kim Broberg

Snejbjerg KFUM

1992

Mads Lauritsen

Års BTK

1993

Majken Pedersen

SISU/MBK

1994

Jens Knudsen

Brønderslev IF

1995

Peter Bengtsen

Valsgård IF

1996

Jan Hansen

Hørning BTK

1997

Carsten Clausen

Åbenrå BTK

1998

Jens Maae

Holsted BTK

1999

Jens Maae

Holsted BTK

2000

Morten Bak

VRI

2001

Nicklas Harrestrup

BTK Grenå

2002

Kasper Lorentzen

BTK Viby

2003

Torsten Olesen

Brønderslev IF

2004

Kasper Lorentzen

BTK Viby

2005

Peter S. Jensen

Ribe BTK

2006

Sebastian Schubert

VRI

2007

Alexander V. Johansen

Rønde BTK

2008

Benjamin Sørensen

Silkeborg BTK

2009

Hans Henrik Vonsild

Ribe BTK

2010

Marc Kynde

Århus BTK

2011

Markus T. Hansen

Søhøjlandets BTK

2012

Jonathan A, Hansen

Søhøjlandets BTK

2013

Sebastian Kjær Jensen

Sjørring BTK

2014

Nicolai Henriksen

Søften GF

2015

Marcus Bøje Fabrin

Silkeborg BTK

2016

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2017

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2018

Victor F. Lajer

Silkeborg BTK

2019

Joachim O. Schneider

Randers BTK

2020

Victor F. Lajer

Silkeborg BTK


Hr. junior C

1985

Kurt Jensen

Gråmose IF

1986

Michael Skjødt

Røgen/Farre IF

1987

Sven Jensen

Rughaven

1988

Carsten Christoffersen

Randers Freja

1989

Michael Fischer

VHG

1990

Torben Doberenz

BTK Tateni

1991

Niels Søndergård

Ølsted BTK

1992

Rene Pedersen

Snejbjerg KFUM

1993

Rasmus Mulvad

Thyland BTK

1994

Rene Hansen

IF Midtdjurs

1995

Jeppe Sørensen

Silkeborg KFUM

1996

Anders Hjorth

Vejle BTK

1997

Toan Nguyen

Esbjerg BTK

1998

Jacob Bundgård

Skive BTK

1999

Morten Jeppesen

IF Midtdjurs

2000

Brian Jensen

Bjerringbro KFUM

2001

Joachim Løvgaard

BTK tateni

2002

Dennis Mortensen

Team Nørreå

2003

Michael Søndergård

Snejbjerg KFUM

2004

Rasmus Rise

Holsted BTK

2005

Rasmus Lage

Holsted BTK

2006

Mads Bandholm

Silkeborg BTR

2007

Simon Rafn

Team Nørreå

2008

Simon Christensen

B75

2009

Allan Boserup

BTK Grenå

2010

Andreas Jensen

Esbjerg BTK

2011

Emil Madsen

SISU/MBK

2012

Emil Friis Rasmussen

Åbyhøj IF

2013

Jakob Lassen

Ribe BTK

2014

Nicklas Ormstrup

Midtjylland

2015

Mikkel L. Larsen

SISU/MBK

2016

Johan Grønhøj

SISU/MBK

2017

Johannes Dal

Fredericia

2018

Frederik Villekold

Odder

2019

Holger Fogh

BTk Viby

2020

Silas Ostermann

B75


Hr. junior D

2003

Michael Elmegaard

Brønderslev IF

2009

Markus T. Hansen

Søhøjlandets BTK

2010

Simon Vad

Team Nørreå

2011

Peter Juhl Fischer

Horsens

2012

Morten Skovgaard

Søhøjlandets BTK

2013

Mathias Sørensen

Skagen BTK

2014

Mathias Elbæk

Grindtsted

2015

Rasmus Gramstrup

Stagstrup KFUM

2016

Casper Hyldahl

Esbjerg BTK

2017

Sebastian Sørensen

Esbjerg BTK

2018

William Kongsted

BTK Viby

2019

Mikkel Strøm Poulsen

Viborg BTK

2020

Sofus Petersen

Sisu/MBK


Hr. junior E

2014

Jonas Jespersen

RSU Ringkøbing

2015

Simon Kristensen

B75

2017

Tobias Munk Andersen

BTK Viby

2018

Tobias Vester

BTK Viby

2019

Jeppe Møller Larsen

B75


Hr. junior U

2006

Morten Jensen

Skanderup

2007

Mathias Larsen

B75

2008

Mikkel Faaborg

Hjallerup BTK

Dame junior Elite/A

Årstal

Navn

Klub

1966

Else M. Struck

Skelde

1968

Else M. Struck

Haderslev

1968

Kirsten Lyngholm

MBK

1969

Vibeke Krøll

RBC

1970

Karen Lund

RBC

1971

Dorthe Pedersen

MBK

1972

Karen Lund

RBC

1973

Sanny Schou

RBC

1974

Jane Lund

RBC

1975

Jane Lund

RBC

1976

Jane Lund

RBC

1977

Charlotte Reerslev

Viby BTK

1978

Jette Kristoffersen

Viby BTK

1979

Jette Kristoffersen

Viby BTK

1980

Lone Stefansen

VRI

1981

Jannie Bloch

VRI

1982

Jannie Bloch

VRI

1983

Dorthe Jensen

Esbjerg BTK

1984

Mette Jeppesen

Vestkysten

1985

Mette Jeppesen

Esbjerg BTK

1986

Gitte Sindbjerg

BTK 73

1987

Gitte Sindbjerg

BTK 73

1988

Gitte Sindbjerg

BTK 73

1989

Anette Sørensen

B75

1990

Ahn Lykke Pedersen

Esbjerg BTK

1991

Lisbeth Poulsen

Søften GF

1992

Trine Grauholm

Horsens KFUM

1993

Lisbeth Poulsen

SISU/MBK

1994

Trine Grauholm

Hørning BTK

1995

Christina Jessen

Hørning BTK

1996

Lene Jeppesen

Esbjerg BTK

1997

Camilla Sørensen

TST

1998

Camilla Sørensen

TST

1999

Camilla Sørensen

TST

2000

Anne Diness

Hørning BTK

2001

Asløg Andersen

Nørreå IF

2002

Penille Søndergård

Snejbjerg KFUM

2003

Asløg Andersen

Nørreå IF

2004

Pernille Søndergård

Team Hørning

2005

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2006

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2009

Stefanie H. Christensen

Rønde BTK

2011

Henrietta Nielsen

Søhøjlandet

2013

Emilija Jonclauskaite

Sjørring BTK

2014

Emilija Jonclauskaite

Sjørring BTK

2015

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2016

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2017

Line Tækker Tarbersen

Esbjerg BTK

2018

Agnete Kranker

Br’nderslev IF

2019

Sally Maribo

Rønde BTK

2020

Malene Dyrby Hansen

BTK Viby


Dame junior B

1983

Mette Jeppesen

Vestkysten

1984

Inger Sørensen

Gråmose IF

1985

Inge Lise Riis

TST 79

1986

Linda Thomassen

TST 79

1987

Charlotte Haugård

LIUF

1988

Inger Poulsen

TMG

1989

Anja Toft

Års BTK

1990

Heidi Mathisen

BTK 73

1991

Anja Sparvath

Ølsted BTK

1992

Jane Lauritzen

Snejbjerg KFUM

1993

Janni Frederiksen

Rønde BTK

1994

Majken Pedersen

Holsted BTK

1995

Annebeth Mortensen

BTK 73

1996

Stine Thygesen

Randers Freja

1997

Lone Bliksted

Snejbjerg KFUM

1998

Hanne Arvesen

Rønde BTK

2001

Kirsten Jakobsen

Bjerringbro KFUM

2002

Sofie H. Nielsen

Esbjerg BTK

2003

Line Aagaard Lauridsen

Gl Rye BTK

2004

Anne Klærke

Silkeborg KFUM

2005

Lene L. Sørensen

BTK Grenå

2006

Marianne Holm

Team Nørreå

2007

Stefanie H. Christensen

BTK Grenå

2008

Sheila Strøm

Team Nørreå

2009

Gitte S. Nielsen

Team Nørreå

2011

Sarah Nielsen

Midtjylland

2014

Sarah Andersen

Firehøje IF

2015

Bente Høxbro

Skive BTK *

2016

Marie Kirketerp

B75

2017

Avi Rødgård

B75

2018

Anne V. Ansø

Brønderslev IF

2019

Amalie Skulska

Silkeborg BTK

2020

Mia Thomsen

Esbjerg


Dame junior C

2014

Line Sangill

RSU Ringkøbing

2015

Mathilde Hansen

Rønde BTK

2016

Anne H. Rasmussen

Billund

2017

Malou Røn

Billund

2019

Tine Pedersen

RSU Ringkøbing

2020

Tine Pedersen

RSU Ringkøbing


Dame junior D

2015

Trine Mikkelsen

SISU/MBK

2017

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2020

Katrine Jensen Fredsøe

Sjørring BTK

Drenge Elite/A

1966

Lars Christensen

Rughaven

1967

Henrik Lauritzen

Haderslev

1968

Erik Iversen

RBC

1969

Erling Larsen

Haderslev

1970

Steen Bendixen

RBC

1971

Jørgen Rasmussen

Rughaven

1972

Ole Lykke

BTK Tateni

1973

Henrik Kock

BTK Tateni

1974

Palle Ruud

Viby BTK

1975

Palle Ruud

Viby BTK

1976

Jørgen G. Jensen

BTK 73

1977

Torben Hansen

Randers Freja

1978

Asger G. Jensen

VRI

1979

Henrik Brinch

SISU/MBK

1980

Claes Knudsen

VRI

1981

Claes Knudsen

VRI

1982

Mogens Sonnichsen

Esbjerg BTK

1983

Brian Nielsen

Esbjerg BTK

1984

Torben Rasmussen

Hørning BTK

1985

Flemming Sunn

VRI

1986

Per Christensen

VHG

1987

Rico Hermann

SISU/MBK

1988

Rhod Jepsen

Esbjerg

1989

Finn Peter Tugwell

SISU/MBK

1990

Casper Birk

Brønderslev IF

1991

Mads Sørensen

HBTK 74

1992

Ulrok Marcussen

Viby BTK

1993

Christian Engell

Stautrup IF

1994

Thomas Petersen

Randers Freja

1995

Torben Sørensen

Hørning BTK

1996

Torben Sørensen

Hørning BTK

1997

Mads Skovsen

Hørning BTK

1998

Mads Skovsen

Hørning BTK

1999

Søren Toft

SISU(MBK

2000

Sebastian Murphy

Nørreå IF

2001

Jakob Asmussen

VRI

2002

Simon Nykjær-Fisher

VRI

2003

Simon Nykjær-Fisher

VRI

2004

Søren E, Nielsen

Ribe BTK

2005

Henrik Laxby

VRI

2006

Alexander Schou-Jørgensen

Stautrup BTK

2007

Alexander Schou-Jørgensen

Stautrup IF

2008

Michael Jørgensen

Århus BTK

2009

Mathias Christensen

Søhøjlandets BTK

2010

Patrick Stobberup

Århus BTK

2011

Nikolaj Thomsen

SISU/MBK

2012

Rasmus K. Mikkelsen

SISU/MBK

2013

Rasmus K. Mikkelsen

SISU/MBK

2014

Rasmus K. Mikkelsen

SISU/MBK

2015

Sune Chr. Pedersen

Esbjerg BTK

2016

Bjarke Krogh

Brønderslev

2017

Matias Larsen

Silkeborg BTK

2018

Magnus Hartvigsen

Vejle BTK

2019

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2020

Jacob Laursen

Nørreå


Drenge B

1966

Henrik Lauritzen

Haderslev BTK

1967

Gunnar Schmøkel

Haderslev BTK

1968

Ole Hansen

Haderslev BTK

1969

Kim Jørgensen

RBC

1970

Poul Hansen

RBC

1971

Peter Thomsen

Fredericia

1972

Torben Knudsen

BTk Tateni

1973

Ole T. Hansen

VRI

1974

Peter Bruhn

Rughaven

1975

Jørgen Schou

Randers Freja

1976

Carsten Mørch

Rughaven

1977

Karsten Bloch

Sisu 70

1978

Lars Weibel

TMG

1979

Jens Bisgård

BTK Tateni

1980

Jesper Nymann

B75

1981

Jan Kongsdal

VRI

1982

Anders Mølgård

B75

1983

Poul Kjær

Stautrup IF

1984

Thomas Josiassen

Brønderslev IF

1985

Søren Bjerregaard

Silkeborg BTK

1986

Lars Normann

Rughaven

1987

Søren Junker

SISU/MBK

1988

Birger Vest

Viby BTK

1989

Ole Karlsen

Rughaven

1990

Ulrik Marcussen

Viby BTK

1991

Jakob Bliksted

Snejbjerg KFUM

1992

John Amdisen

Stautrup IF

1993

Kriatisn Jeppesen

Randers Freja

1994

Jan Johansen

Skovby IF

1995

Daniel Fynsk

Åbenrå BTK

1996

Jan Hansen

Hørning BTK

1997

Jakob Lausted

SISU/MBK

1998

Christian Henningsen

IF Midtdjurs

1999

Mads Andersen

VRI

2000

Søren Petersen

TST

2001

Michael Louring

Hørning BTK

2002

Mike Snejbjerg

Nørreå IF

2003

Emil R, Nielsen

Rønde TK

2004

Frederik G. Sørensen

VRI

2005

Rasmus Johansen

Rønde BTK

2006

Jesper Villadsen

Viby BTK

2007

Alexander Bisbo

Stavtrup BTK

2008

Rune Lysdahl

Silkeborg BTK

2009

Jakob B. Søndergaard

Ribe BTK

2010

Jonathan A. Hansen

SISU/MBK

2011

Jonas Svendsen

Horsens KFUM

2012

Mirza Mujcinovic

Åbenrå

2013

Anders Hartvig

Firehøje IF

2014

Mathias Kyhn

Robe BTK

2015

August Mortensen

VRI

2016

Jonathan Rosendahl

BTKTtateni

2017

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2018

Joachim O. Schneider

Nørreå IF

2019

Kristian Riis

Viby BTK

2020

Bastian Diness

Sisu/MBK


Drenge C

1985

Thomas Christensen

Randers Freja

1986

Jesper Pettersen

Billund

1987

Finn Peter Tugwell

SISU/MBK

1988

Troels Posselt

Vojens BTK

1989

Esben Timmermann

Egtved KFUM

1990

Martin Grotian

Kjellerup BTK

1991

Morten Christensen

BTK Tateni

1992

Jan H. Jensen

TMG

1993

Nicki Jochumsen

Houlkær IF

1994

Jonas Hald

SISU/MBK

1995

Daniels Fynsk

Åbenrå BTK

1996

Morten Thomsen

Fritidsgården

1997

Lasse Paulsen

Vejle BTK

1998

Mads S. Larsen

TMG

1999

Mads Munk Madsen

BTK Grenå

2000

Johan Kristensen

B67 Viborg

2001

Sonny Simmelsgård

Esbjerg BTK

2002

Martin Nielsen

Ølsted BTK

2003

Peter Bang-Henriksen

ØBG

2004

Kim Poulsen

Aabenraa BTK

2005

Mikael H. Petersen

Ribe BTK

2006

Morten Andersen

Rask Mølle UF

2007

Mathias Harlund

B75

2008

Tobias Winther Lund

Skagen BTK

2009

Troels Kristensen

BTK Viby

2011

Mathias Kallesøe

BTK Midtjylland

2012

Sune Christian Petersen

STIF

2013

Alexander Tønder

Ribe BTK

2014

Mads Bidstrup

Stagstrup KFUM

2015

Rasmus Gramstrup

Stagstrup KFUM

2016

Mads K. Jensen

Billund

2017

Malthe Madsen

Odder

2018

Mikkel R. Nielsen

BTK Viby

2019

Kian S. Vorre

Team Nørreå

2020

Jens Lundtofte

Esbjerg


Drenge D

2012

Steffen Hwiid

Sjørring BTK

2013

Anders Bisgård

Stagstrup KFUM

2014

Peter Mejlkjær

Hjallerup BTK

2015

Jonathan Dolberg

Brønderslev IF

2016

Andreas Stenkjær

Esbjerg BTK

2017

Magnus Lauridsen

Odder

2018

Holger Fogh

BTK Viby

2019

Emil Lundholm

Skagen BTK

2020

Arthur Dinesen

Tateni


Drenge E

2014

Christian Immersen

Stagstrup KFUM

2015

Alexander Duvander

Esbjerg BTK

2016

Asger Olesen

Svenstrup GF

2017

Tobias Munk Andreasen

BTK Viby

2018

Tobias S. Hansen

Ribe BTK

2019

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2020

Johannes Rønne Jørgensen

Tateni


Drenge U

2006

Nicklas Nielsen

Hørning BTK

2007

Rune Andersen

BTK 73

2008

Kasper Ipsen

B75

Pige Elite/A

1966

Lene Nørby

Rughaven

1967

Dorte Pedersen

MBK

1968

Dorte Pedersen

MBK

1969

Karen Lund

RBC

1970

Birgit Clement

Rughaven

1971

Bente Schjødt

Sæby BTK

1972

Majbritt Pedersen

Fredericia

1973

Jane Lund

RBC

1974

Charlotte Reerslev

Viby BTK

1975

Charlotte Reerslev

Viby BTK

1976

Jette Kristoffersen

Viby BTK

1977

Jette Kristoffersen

Viby BTK

1978

Lone Stephansen

Herning KFUM

1979

Jannie Bloch

VRI

1980

Dorte Jensen

Esbjerg BTK

1981

Vibeke Rasmussen

Stautrup IF

1982

Anette Asmussen

Stautrup IF

1983

Marianne Beck

Holsted BTK

1984

Rikke Christensen

Esbjerg BTK

1985

Gitte Martinsen

BTK 73

1986

Birgitte Hundebøll

Silkeborg BTK

1987

Charlotte Hansen

Gråmose IF

1988

Linda Kjerkegård

Horsens KFUM

1989

Merete Bech

Horsens KFUM

1990

Lisbeth Poulsen

Søften GF

1991

Majken Pedersen

Odder IGF

1992

Christina Jessen

Stautrup IF

1993

Christina Jessen

SISU/MBK

1994

Lene Jeppesen

Esbjerg BTK

1995

Katrine Knudsen

Stautrup IF

1996

Vivi Tu

Stautrup IF

1997

Vivi Tu

TST 79

1998

Line Andersen

Hørning BTK

1999

Marie Agerbæk

Brønderslev IF

2000

Anne Andersen

TST

2001

Bianca Jørgensen

Hørning BTK

2002

Maria Røjkjær

Team Hørning

2003

Asløg Andrsen

Nørreå IF

2004

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2005

Pernille Aherholm

Rønde BTK

2006

Mie Jacobsen

VRI

2008

Stefanie H. Christensen

Rønde BTK

2009

Henrietta Nielsen

Søhøjlandets BTK

2011

Mette Sørensen

Søhøjlandets BTK

2012

Mette Sørensen

Søhøjlandets BTK

2013

Mette Sørensen

Silkeborg BTK

2014

Louise Andersen

Ribe BTK

2015

Thea Amalie Nielsen

Silkeborg BTK

2016

Zenia Rindom

B75

2017

Xenia Rindom

B75

2018

Anne V. Ansø

Brønderslev IF

2019

Mille Stoffregen

Silkeborg BTK

2020

Malene Dyrby Hansen

BTK Viby


Pige B

1983

Mette Jeppesen

Vestkysten

1984

Lisbeth Gejlstrup

Holsted BTK

1985

Anette Sørensen

B75

1986

Lone Bang

Gjesing Nord

1987

Charlotte Haugård

LIUF

1988

Christina Thomsen

IF Fjorden

1989

Lisa Nielsen

RB 72

1990

Heidi Mathisen

BTK 73

1991

Anja Sparvath

Ølsted BTK

1992

Maria Schmidt

Ølsted BTK

1993

Ahn Madsen

Holsted BTK

1994

Camilla Pedersen

Solbjerg Bk 89

1995

Vivi Tu

Stautrup IF

1996

Stina Thygesen

Randers Freja

1997

Christine Blåbjerg

Rønde BTK

1998

Michelle Uldall

TST

1999

Anne Albrecht

Skovby

2000

Anja Sørensen

Nørreå IF

2001

Pernille Brøker

Nørreå IF

2002

Sofie H. NIelsen

Esbjerg BTK

2003

Stine Druså

Silkeborg KFUM

2004

Anne Klærke

Silkeborg KFUM

2005

Line L. Sørensen

BTK Grenå

2006

Stefanie H. Christensen

BTK Grenå

2008

Gitte S. Nielsen

Thorsø-Tungelund

2009

Maja Østergaard

BTK Grenå

2010

Maja Østergaard

BTK Grenå

2011

Emilija Jonclauskaite

Sjørring BTK

2012

Line Jespersen

Purhus IF

2013

Louise Andersen

Ribe BTK

2014

Laura Lilholt

Viborg BTK

2015

Laura Lilholt

Viborg BTK

2016

Cecilie Andersen

Sjørring BTK

2017

Cecilie Andersen

Sjørring BTK

2019

Helle Andersen

B75

2020

Lise Rasmussen

Skagen


Pige C

2014

Marie Louise Kristiansen

Billund

2015

Ulrikke Friis

SISU/MBK

2016

Anne V. Ansø

Hjallerup BTK

2017

Victoria Cramer

Brønderslev IF

2018

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2019

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2020

Jessieca Vorre

Team Nørreå


Pige D

2014

Marie Kirketerp

Sjørring BTK

2015

Vidtoria Cramer

Brønderslev IF

2016

Laura Lilholt

Viborg BTK

2017

Nicoline Wesenberg

B75

2018

Mia Thomsen

Esbjerg BTK



Yngre Drenge Elite/A

1970

Henrik Petersen

VRI

1971

Henrik Koch

BTK Tateni

1972

Jan Gerhardt

Rughaven

1973

Palle Ruud

Viby BTK

1974

Peter Bruhn

Rughaven

1975

Torben Hansen

Randers KFUM

1976

Asger G. Jensen

BTK 73

1977

Kent Uldall

MBK

1978

Kent Uldall

MBK/Frydenlund

1979

Søren Larsen

Esbjerg BTK

1980

Mogens Sonninchsen

Esbjerg BTK

1981

Torben Rasmussen

Stautrup IF

1982

Brian Nielsen

Esbjerg BTK

1983

Michael Nielsen

Stautrup IF

1984

Anders Hærsled

Viby BTK

1985

Rhod Jepsen

Esbjerg BTK

1986

Rhod Jepsen

Esbjerg BTK

1987

Martin Husted

TST 79

1988

Thorsten Hævdholm

Klovborg

1989

Jacob Mortensen

VRI

1990

Ulrik Marcussen

Viby BTK

1991

Ulrik Marcussen

Viby BTK

1992

Christian Engell

Stautrup IF

1993

Brian Drejer

TST 79

1994

Mads Skovsen

Solbjerg BK 89

1995

Laurids Jærgensen

Esbjerg BTK

1996

Stephan Jensen

Esbjerg BTK

1997

Jesper Kejlberg

Kolt/Hasselager

1998

Jonas Lausten

Snejbjerg KFUM

1999

Nick Sommer

Randers Freja

2000

Jacob Asmussen

VRI

2001

Chrisrian Bak

VRI

2002

Mike Snejbjerg

Nørreå IF

2003

Søren E. Nielsen

Ribe BTK

2004

Frederik G. Sørensen

VRI

2005

Sebastian Schubert

VRI

2006

Rasmus Brunbjerg

Stautrup IF

2007

Søren Agerskov

Virup IF

2008

Patrick Stobberup

Stautrup IF

2009

Nikolaj Thomsen

SISU/MBK

2010

Daniel Bendtsen

Søhøjlandets BTK

2011

Daniel Pedersen

Skagen BTK

2012

Rasmus K. Mikkelsen

SISU(MBK

2013

Sune Christian Petersen

Esbjerg BTK

2014

Mickey Elsborg

Daugård IF

2015

Matias Larsen

SISU/MBK

2016

Cristian David Hold

Silkeborg BTK

2017

Mikkel Papsø

Silkeborg BTK

2018

Albert Gabel

Daugård IF

2019

Lasse Fly Kristensen

BTK Viby

2020

Mikkel Balslev Larsen

BTK Viby

Yngre Drenge B

1979

Morten Hagbarth

Rughaven

1980

Lars Christensen

Ry BTK

1981

Brian Nielsen

Esbjerg BTK

1982

Jesper Hansen

VRI

1983

Peter Skade

B75

1984

Per Christensen

VHG

1985

Lennart Jensen

Åbyhøj IF

1986

Jeppe Bregenov

VRI

1987

Janus Laier

RBC

1988

Birger Vest

Viby BTK

1989

Mads Sørensen

TMG

1990

Christoffer Roland

VRI

1991

Christian Engell

Stautrup IF

1992

Thomas Pedersen

Vorup IF

1993

Casper Staal

VRI

1994

Lars Andersen

Jelling IF

1995

Peter Grønlund

Odder IGF

1996

Troels Grosen

TST 79

1997

Martin Christensen

Kolt/Hasselager

1998

Anders Nielsen

NRUI

1999

Michael Persson

Horsens KFUM(BIF

2000

Jacob Thomsen

Hørning BTK

2001

Sebastian Mikkelsen

SISU/MBK

2002

Tobias Lau

Odder IGF

2003

Rasmus Rise

Holsted BTK

2004

Morten Friiis Jensen

VRI

2005

Emil Madsen

Stautrup IF

2006

Patrick Stobberup

Hprsens KFUM

2007

Jonas Thøgersen

Ribe BTK

2008

Tobias Winther Lund

Skagen BTK

2009

Jonathan A. Hansen

SISU/MBK

2010

Esben Rask Back

Ulstrup BTK

2011

Andreas M. Laursen

VRI

2012

Sune Chr. Pedersen

STIF

2013

Frederik Jarl Nielsen

Brønderslev IF

2014

Benjamin B. Rasmussen

Horsens KFUM

2015

Mads Jørgensen

Brønderslev IF

2016

Jonathan Feddersen

Ribe BTK

2017

Daniel Gram

Ribe BTK

2018

Jonas B. Andreasen

Viby BTK

2019

Mikkel Balslev Larsen

Viby BTK

2020

Christian Steiner Christensen

Viby BTK

Yngre Drenge C

1985

Jesper Christensen

Randers Freja

1986

Stefan Kjerkegård

Barrit

1987

Thomas Untidt

Esbjerg BTK

1988

Jesper Overgaars

Svenstrup

1989

Thang van Nguyen

Gjesing Nord

1990

Kristian Sørensen

Auning IF

1991

Thomas Andersen

HBTK 74

1992

Thomas Pedersen

Vorup FB

1993

Lars Winther

Ølsted BTK

1994

Thomas Nielsen

Esbjerg BTK

1995

Leon Andreasen

Røgen/Farre IF

1996

Rasmus Stisen

Røgen/Farre IF

1997

Søren Toft

IF Midtdjurs

1998

Eshan Sedaphot

Houlkær IF

1999

Casper Harrestrup

BTK Grenå

2000

Michael Louring

Hørning BTK

2001

Nikolaj Tromborg

Nørreå IF

2002

Rasmus Rise

Holsted BTK

2003

Rasmus Rungø

ÆHG

2004

Mathias Them

Holsted BTK

2005

Thomas Rasmussen

Vejle BTK

2006

Marco Jul

Virup IF

2007

Allan Boseeup

BTK Grenå

2008

Mark Ledet

B75

2009

Simon Hansen

Ribe BTK

2010

Rasmus Due Hornshøj

Søhøjlandets BTK

2011

Sebastian Kjeldmann

Søften GF

2012

Ditlev Holberg

Firehøje IF

2013

Nicklas Jensen

Esbjerg BTK

2014

Mathias L. Jeppesen

Grindsted BTK

2015

Johan Grønhøj

SISU/MBK

2016

Benjamin Smith

Rønde BTK

2017

Rasmus Ilsøe Larsen

Brønderslev

2018

Carl Østergård

Silkeborg BTK

2019

Emil Lundholm

Skagen BTK

2020

Sørine Diness

Sisu/MBK

Yngre Drenge D

2010

Niklas Ormstrup

Kibæk IF

2011

Mads Sønderby

Søhøjlandets BTK

2012

Jens Toft Julius

Ribe BTK

2013

Gustav Faurschou

SISU/MBK

2014

Jonathan B Iversen

BTK 73

2015

Long Le Hong

Silkeborg BTK

2016

Rasmus Ilsøe Larsen

Brønderslev IF

2017

Casper Munk Andreasen

Viby BTK

2018

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2019

Alfred Poulsen

Mariager

2020

Jonathan Foged Lauritsen

Tateni

Yngre Drenge E

2014

Jonathan B. Iversen

BTK 73

2015

Cecilie Andersen

Sjørring BTK

2016

Mathias Andersen

VHG

2017

Tobias S. Hansen

Ribe BTK

2018

Mike Thorlauge

Skagen BTK

2019

Jeppe Frost

Silkeborg BTK

2020

Anders Orehøj Erichsen

Odder BTK

Yngre Drenge U

2006

Rune Lysdal Sørensen

Silkeborg BTK

2007

Andreas Skov

Ry BTK

2008

Esben Vestergård

Herning KFUM

Yngre Pige Elie/A

1972

Pia Kragh

Kongsvang

1973

Jette Christoffersen

Viby BTK

1974

Charlotte Reerslev

Viby BTK

1975

Jette Christoffersen

Viby BTK

1976

Grethe Axelsen

Vrads

1977

Helle Hannsen

Rughaven

1978

Jannie Bloch

SISU 70

1979

Pia Leth

Viby  BTK

1980

Pia Leth

Viby BTK

1981

Vibeke Rasmussen

Stautrup IF

1982

Marie Langballe

Gråmose IF

1983

Marie Langballe

Gråmose IF

1984

Helle K. Pedersen

Gråmose IF

1985

Marianne Carlson

TST 79

1986

Merete Bech

Klovborg

1987

Merete Bech

Klovborg

1988

Trine Hoff Sørensen

VHG

1989

Trine Hoff Sørensen

VHG

1990

Christina Jessen

Stautrup IF

1991

Christina Jessen

Stautrup IF

1992

Lena Petersen

Stautrup IF

1993

Katrine Knudsen

Stautrup IF

1994

Camilla Sørensen

Røgen-Farre IF

1995

Vivi Tu

Stautrup IF

1996

Line Andersen

Kolt/Hasselager

1997

Anne Andersen

Randers Freja

1998

Katja O, Pedersen

Randers Freja

1999

Cecilie Mikkelsen

Kolt/Hasselager

2000

Stine Grauholm

Hørning BTK

2001

Stine Grauholm

Hørning BTK

2002

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2003

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2004

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2010

Emilija Jonclauskaite

Sjørring BTK

2011

Pernille Duo Lindbjerg

Søhøjlandets BTK

2012

Tone Juhl Pedersen

Silkeborg BTK

2013

Louise Andersen

Ribe BTK

2014

Louise Andersen

Ribe BTK

2015

Xenia Rindom

B75

2018

Mille Stoffregen

Silkeborg BTK

2019

Amalia Skulska

Viborg BTK

2020

Sørine Diness

Sisu/MBK


Yngre Pige B

1987

Maja Kronborg

VHG

1989

Maja Marie Pedersen

Hjallerup BTK

1991

Lotte Hjorth

Auning IF

1992

Tina Andersen

BMI

1993

Trine Iversen

Ølsted BTK

1994

Vivi Tu

Stautrup/Viby

1997

Anne Andersen

Randers Freja

1998

Katja O. Pedersen

Randers Freja

2000

Kirsten Jacobsen

Bjerringbro KFUM

2001

Anne Aagaard Lauridsen

Gl. Rye IF

2002

Stine Druså

Silkeborg KFUM

2003

Katrine Lodberg

Stautrup IF

2004

Janni Winther

ØBG

2005

Thea B. Sørensen

Grenå BTK

2006

Katja Vinding

Billund IF

2007

Wenxin Li

VRI

2008

Maja Østergaard

BTK Grenå

2009

Line Jespersen

Purhus IF

2010

Emilija Jonclauskiate

Sjørring BTK

2012

Louise Andersen

Ribe BTK

2013

Laura Lilholt

Brunshåb

2014

Anne H. Rasmussen

Billund UF

2015

Julie Davidsen

Rønde BTK


Yngre Pige C

2014

Anne H. Rasmussen

Billund IF

2015

Julie Davidsen

Rønde BTK

2016

Mathilde Andersen

Sjørring BTK


Yngre Pige D

2014

Malou Røn

Billund IF

2015

Emma Ø. Jensen

Daugård IF

2018

Tamikka Mitchen

TST



Puslinge A

1976

Kent Uldall

Klostervangen

1977

Karsten Rasmussen

Stautrup IF

1978

Kenneth Svendsen

TMG

1979

Moren Kilden

VRI

1980

Torben Rasmussen

Stautrup IF

1981

Peter Skade

LIUF

1982

Morten Pedersen

Vestkysten

1983

Erik Steffensen

Odder IGF

1984

Rhod Jepsen

Esbjerg BTK

1985

Martin Husted

TST 79

1986

Allan Mathiasen

Vejen BTK

1987

Thorsten Hævdholm

Klovborg UG

1988

Jesper Ringgård

Odder IGF

1989

Mikkel Jørgensen

Esbjerg BTK

1990

Rene Hasager

Viby BTK

1991

Rasmus Toft

Jelling IF

1992

Dennis Larsen

Viby BTK

1993

Mads Skovsen

Solbjerg BK 89

1994

Thomas Nielsen

Esbjerg BTK

1995

Casper Andersen

Stautrup IF

1996

Mads Andersen

VRI

1997

Steffen Fisker Rasmussen

TST

1998

Simon Fisher-Nykjør

SISU/MBK

1999

Simon Fisher-Nykjær

SISU/MBK

2000

Frank Broustbro

Hørning BTK

2001

Rune Barnung

Odder IGF

2002

Rune Barnung

VRI

2003

Jakob Kristensen

Esbjerg BTK

2005

Søren Agerskov

Virup IF

2006

Vidtor Nielsen

VRI

2009

Ivik Nielsen

Team Nørreå

2010

Christian Rasmussen

Esbjerg BTK

2011

Simon Larsen

Søften GF

2012

Alexander Lorentzen

SISU/MBK

2013

Sofus Fisker

Nørreå

2014

Niels-Anton Tybirk

Viby BTK

2015

Cristian David Hold

Silkeborg

2016

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2017

Laust Johansen

SISU/MBK

2018

Lasse Fly Kristensen

Viby BTK

2019

Mikkel Balslev Larsen

Viby BTK

2020

Anton Fly Kristensen

Viby BTK

Puslinge B

2004

Emll Madsen

Stautrup IF

2005

Mathias Christensen

Silkeborg

2006

Allen Videbæk

Ribe BTK

2007

Daniel Torben Kristensen

Ribe BTK

2008

Simon Chrisstensen

Snejbjerg KFUM

2009

Oliver Them

Holsted BTK

2010

Kenneth Kruse

STIF

2011

Mathias Kyhn

STIF

2012

Sune Christian Petersen

STIF

2013

Patrick Jensen

Esbjerg BTK

2014

Peter Mejlkær

Hjallerup BTK

2015

Alberg Gabel

Daugård IF

2016

Sia Sinding

Rønde BTK

2017

Sylvester Johannesen

Brønderslev IF

2018

Filip Højslet

Ribe BTK

2019

Anton Fly-Kristensen

Viby BTK

2020

Malik Hartvig Bruun Severinsen

Varde

Puslinge C

2009

Kasper Andersen

Ribe BTK

2010

Oliver Hundebæll Jørgensen

Søhøjlandets BTK

2012

Daniel Jørgensen

BTK Grenå

2013

Oscar Houmøller

Åbyhøj IF

2014

Luan Ramm

IF Stjernen

2015

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2016

Rasmus Balslev Larsen

Viby BTK

2017

Casper Munk Andreasen

Viby BTK

2018

Alfred Henriksen

VRI

2019

Daniek Hansen

Viby BTK

2020

Bertram Ruus Bechmann

Hørning

Puslinge D

2010

Hussein Alkafaji

BTK Tateni

2012

Kristoffer Ø. Nielsen

 

2013

Casper Philipsen

 

2014

Luan Ramm

IF Stjernen

2015

Jonathan Pedersen

Hjallerup BTK

2016

Jacob L. Baüner

Viby BTK

2017

Mathilde Andersen

Sjørring BTK

2018

Christian S. Christensen

Viby BTK

2019

Hjalte Bjerg

Esbjerg BTK

2020

Marcus Dahl Hansen

Midtjylland

Puslinge E

2014

Gustav Vitting

Brønderslev IF

2015

Jacob Clemmensen

Daugård UF

2016

Jakob Stræm Poulsen

Viborg BTK

2017

Jakob Bak

Galten

2018

Bastian Mühlensteth

SISU/MBK

2019

Nicolai Boisen

Åbyhøj

2020

Sebastian Vienberg Kryger

Åbyhøj

Puslinge U

2006

Mathias Nielsen

Skive BTK

2007

Mathias Nielsen

Skive BTK

2008

Daniel Pedersen

Skagen BTK

Puslinge Pige A

1976

Helle Hann

Rughaven

1977

Mai-Britt Larsen

RBC

1979

Pia Leth

Viby BTK

1980

Henriette Rasmussen

Stautrup IF

1981

Marie Langballe

Gråmose IF

1982

Helle K-. Petersen

Gråmose IF

1983

Marianne Carlsson

TST 79

1984

Rikke Steffensen

BTK Grenå

1986

Susanne Nielsen

TST 79

1987

Trine Hoff Sørensen

VHG

1989

Christina Jessen

Stautrup IF

1990

Lene Petersen

IHF

1991

Katrine Knudsen

Stautrup IF

1994

Iben Andersen

Jelling IF

1995

Stine Pedersen

Randers Freja

1996

Stine Grauholm

Kolt/Hasselager

1997

Cecilie Mikkelsen

Kolt/hasselager

1998

Cecilie Mikkelsen

Kolt/Hasselager

1999

Katrine Sørensen

Horsens KFUM

2000

Katrine Nørtoft

Horsens KFUM

2001

Pernille Agerholm

Rønde BTK

2002

Mie B. Jakobsen

VRI

2003

Mie B. Jakobsen

VRI

2005

Rikke Sørensen

Stautrup IF

2006

Rikke Særensen

Stautrup IF

2008

Emma Hansen

SISU/MBK

2010

Tone Juhl Pedersen

Søhøjlandets BTK

2012

Louise Andersen

Ribe BTK

2013

Xenia Rindom

Hjallerup BTK

2014

Nikoline Worsæe Fejer

Søften GF


Puslinge Pige D

2015

Katrine Grøn

Svenstrup



 

Minipuslinge D:

2015

Jacob Strøm Poulsen

Skive BTK

2016

Rasmus Balslev Larsen

Viby BTK

2017

Gustav Højslet

Ribe BTK

 

Minipuslinge E:

2014

Jacob Laursen

Brønderslev IF

2015

Mads Zacho

Rønde BTK

2017

Gustav Højslet

Ribe BTK

2018

Bjarke Schmidt

Odder